Zkuste otevřít oči a uvidíte pravdu. Takovou, jaká je. Ne takovou, jakou vám ji předhodí...

Případ pana Robertsona, aneb Žil jsem s mimozemšťany

7. července 2016 v 22:27 | Pogseu Meoldeo |  Skvělé filmy a knížky

Před pár měsíci se mi do rukou dostala kniha s názvem Žil jsem s mimozemšťany, kterou jsem si,
překvapivě, okamžitě přečetla a ačkoli jsem ze začátku byla dost skeptická, po přečtení celého díla mi nikdo nevyvrátí, že ten muž skutečně strávil dva roky na lodi bytostí z vesmíru. Faktem je, že tímhle nikoho nepřesvědčím, mohu vám pouze doporučit, abyste s knihu sami přečetli, ale taky vám můžu zevrubně převyprávět jeho příběh. Příběh, o němž jsem přesvědčená, že je pravdivý. Ale to taky neudělám, protože asi nejsem jediná, kdo nesnáší spoilery. :D
Víte, když jsem si přečetla titulek, řekla jsem si: Zase nějakej vůl, co ze sebe chce udělat slavnýho...

Ale i přesto jsem si knihu vzala domů a četla. Prvních dvacet stran je věnováno závěrům psychologických vyšetření Robertsona, což je celkem nuda, ale člověka to dokonale přesvědčí o pravdivosti příběhu. Víc prozrazovat nebudu.
Po nudném úvodu se na řadu konečně dostává příběh. Poutavý, bez zbytečných zabíhání do podrobností a s rychlým spádem. Když jsem se dostala k pasáži, kde se Jack procházel po Měsíci nebo Marsu, radši jsem se pořádně přesvědčila, že nečtu nějaké dílo ze sekce science fiction. Pro mě to opět ztratilo na věrohodnosti. No jo, jenže když se po osmi týdnech, nebo co já vím po kolika, vrátil domů, zjistil, že byl pryč dva roky a že byl dokonce prohlášen za mrtvého. Nikdo mu jeho zážitky nevěřil.
Po nějaké době zmizel nadobro a už o něm nikdo neslyšel. Možná ho v horách roztrhala divá zvěř, možná ho nechala odstranit vláda a možná si ještě dnes létá po galaxii. Kdo ví. Ostatky těla se nikdy nenašly.
Jsem ráda, že jsem se k tomuto dílu dostala a měla možnost si ho přečíst...

Zkrátka, koho to zajímá, ten si tuhle ultratenkou (cca 80 stran) knihu půjčí v knihovně, koupí si ji, nebo si stáhne pdfko. Pro zájemce-napište na mail a pdf vám pošlu - pogseu.meoldeo@sezam.cz

Zadní strana: (omlouvám se za kvalitu, knihu už doma nemám a lepší fotku jsem nenašla)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Bojujte s budoucností.