Zkuste otevřít oči a uvidíte pravdu. Takovou, jaká je. Ne takovou, jakou vám ji předhodí...

Oswald byl jen figurka

29. května 2016 v 7:00 | Pogseu Meoldeo |  Kennedy
JFK
K jeho nedožitým 99. narozeninám. Zní to neuvěřitelně...

Každý, kdo kdy slyšel o atentátu na amerického prezidenta Kennedyho z roku 1963, jistě zná i jméno údajného vraha. Ale muž, jménem Lee Harvey Oswald Kennedyho nejspíš ani zabít nemohl.


Dovolím si jen pár slov o zesnulém prezidentu. Lepšího Američani už nejspš mít ani nebudou. Již jako mladík kdesi u armády zachránil svůj tým z opuštěného ostrova, a to velice rafinovaně - objevil domorodce, kterému předal zprávu napsanou na kousku kokosu, aby ji doručil příslušným lidem. Ovšem ještě předtím několikrát riskoval svůj vlastní život při snaze doplavat někam do civilizace.
Co dál? Zažehnal třetí světovou válku, která měla být zároveň válkou jadernou, skončil Studenou válku, pokusil se svrhnout Fidela Castra (neúspěšně, ale po tomto incidentu již nedůvěřoval CIA ani armádě), vyslal pomoc vojákům ve válce ve Vietnamu... a mnohem víc věcí. Proč tento muž musel zemřít? Komu se zprotivil a proč?
Jedna z teorií tvrdí, že chtěl odtajnit spisy o UFO z Oblasti 51, proto ho CIA nechala odstranit. To zní pravděpodobně, ne? Všichni, kdo by se kdy o takovou věc pokusili, byli záhadně nalezeni mrtví...
Jakou roli v tom hraje Oswald? Vždyť to byl jenom buran, který sotva udržel pušku, tak mi netvrďte, že podal dokonalý sniperský výkon a vyslal zázračnou kulku, která postřelila dva lidi, různě zatáčela a prolétávala Kennedyho tělem sem a tam. Sorry Lee za toho burana. Jo, jasně, nějakou roli tam jistě hrál, ale říkám vám, že on nestřílel. A pokud jo, Kenneedyho pravděpodobně ani netrefil. Střelců bylo několik a stáli na pahorku kousek od silnice, jsou na to svědci, které jaksi opomněli odstranit. Nechcu tady dělat chytrolína, když stejně nevím, jak to doopravdy bylo, ale po přečtení několika článků a odborných publikací na to už mám vlastní názor a možná, kdybych se dokázala vyjádřit, pochopili byste mě.
Občas si říkám, proč někdo jako on musel umřít. Takových lidí je málo. Byl to jeden z mála, komu opravdu záleželo na lidech, na občanech svého státu...nešlo mu jenom o moc a peníze. Byl čestný, zpočátku podceňovaný, později uznávaný. Zkrátka úžasný muž, který si zasloužil žít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Bojujte s budoucností.