Zkuste otevřít oči a uvidíte pravdu. Takovou, jaká je. Ne takovou, jakou vám ji předhodí...

Djatlovova výprava na Horu mrtvých

6. února 2016 v 17:53 | Pogseu Meoldeo |  Nevysvětlitelné události
Jde o jednu z největších novodobých ruských záhad, mnoho z vás o ní jistě už něco slyšelo. Na motivy příběhu této výpravy byl natočen i film, možná jste viděli.

Jedná se o výpravu, která zpočátku čítala deset členů: Igor Djatlov, Zinajda Kolmogorová, Ludmila Dubininová, Alexander Kolevatov, Rutem Slobodin, Georgij Krivoniščenko, Jurij Dorošenko, Nikolaj Thibeaux, Alexander Zolotarjov a Jurij Judin, který jako jediný přežil, protože se od výpravy včas oddělil a vrátil se domů. Ostatní čekal hrozný osud. K jejich úmrtí došlo v nočních hodinách, dne 2. února 1959 v ruském pohoří Ural. Výprava se vydala na horu Cholat Sjachyl, což v překladu znamená ,,Hora mrtvých''.


K masakru sice došlo druhého, avšak jejich tábořiště a těla byla nalezena až šestadvacátého, tedy více než tři týdny poté. A co přesně se tehdy stalo? To je dodnes záhada, nikdo to nedokáže s určitostí říct. Víme jen, že to, co bylo nalezeno, je neméně děsivé jako teorie, které mají tuto událost objasňovat.

Lidé, kteří tábořiště našli, zjistili, že stany (nebo to, co z nich zbylo), jsou rozříznuté zevnitř a většina kabátů a bot zůstala zde. Studenti i s Djatlovem tedy museli prchnout do brutální zimy skoro nazí a nejspíš k smrti vyděšení. Ovšem, co je vyděsilo, je dodnes záhadou. Někteří říkají, že na ně zaútočil nějaký druh sněžného muže, jiní jsou přesvědčeni, že je na vině UFO a mnoho lidí si myslí, že se stali součástí experimentu s infrazvukem, díky čemuž zešíleli a navzájem se povraždili.
Jejich těla byla nalezena v ještě horším stavu než jejich stany. Jedné z dívek chyběl jazyk, jiní měli zlámaná žebra nebo rozdrcené lebky. Co hrozného se jim stalo, to se asi nikdy nedozvíme, ale vzhledem k tomu, že se to stalo poblíž vojenské oblasti, je více než pravděpodobné, že vláda, pokud v tom nemá prsty, o tom jistě něco ví.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Bojujte s budoucností.