Zkuste otevřít oči a uvidíte pravdu. Takovou, jaká je. Ne takovou, jakou vám ji předhodí...

Mýtus jménem Chupacabra

20. listopadu 2015 v 9:16 | Pogseu Meoldeo |  Kryptozoologie
Novodobá nestvůra jménem El Chupacabra se začala objevovat relativně nedávno-v roce 1995. Chupacabra v překladu znamená vysávač koz, jejichž krví se tento tvor živí. Fyzický popis čupakabry není ve všech svědectvích stejný. Podle prvních svědků z Portorika to má být malý, štíhlý, chlupatý humanoid, který se kromě masa a krve živí také banány. Jiní viděli těžkopádné lysé zvíře velikosti malého medvěda s řadou ostnů sahajících od krku až po ocas, nebo naopak lehké zvíře pohybující se po zadních končetinách jako klokan.


Podle některých zpráv může mít i křídla podobná netopýřím. Zbarvení má být šedé, pestré, nebo proměnlivé jako u chameleona. Popisy se shodují na několika charakteristikách: lysé kůži, pohybu po zadních končetinách, dlouhých tesácích a inteligentních, téměř lidských očích mandlového tvaru. V letech 2004-2011 byl několikrát vyfotografován, uloven nebo byla nalezena uhynulá zvířata pokládaná za čupakabru. Vždy se však (podle oficiálních verzí) jednalo o kojota nebo domácího pejska postiženého kožní nebo jinou chorobou (nejčastěji svrabem), takže zvířata byla lysá, případně i jinak zdeformovaná.
Kryptozoologové, záhadologové, konspirátoři a jiní však vidí něco jiného. Chupacabra je skutečný tvor. Dokázal by snad vypelichaný pes či kojot vysát zvířeti krev do poslední kapky? Nechal by těla jen tak ležet? Ne.
Teorií o původu tohoto tvora je několik. Podle jedněch má jít o výsledek tajných vládních genetických experimentů, podle dalších je to mimozemšťan či démon a jiné teorie mluví o tom, že je to normální, avšak dosud neznámé zvíře.
Několik lidí toto zvíře také zastřelili, nebo našli jeho zdechlinu. Když poskytli materiály pro vědecký rozbor DNA, vrátila se jim buď mršina naprosto jiná, nebo žádná. Snaží se někdo skrýt existenci Chupacabry?

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Bojujte s budoucností.