Zkuste otevřít oči a uvidíte pravdu. Takovou, jaká je. Ne takovou, jakou vám ji předhodí...

Den Trifidů

24. září 2015 v 20:41 | Pogseu Meoldeo |  Nezařazené
Rozhodla jsem se napsat krátký článek k tomuto úžasnému sci-fi. Hodně lidí vidělo Den Trifidů jako film, ovšem existuje i kniha, která je (jak už to bývá) kvalitnější a propracovanější. Možná jsou mezi námi tací, kteří Trifidy vůbec neznají. A právě pro ně je tenhle článek.
Autorem knihy je John Wyndham.


Když se probudíte v den, o kterém náhodou víte, že je to středa, a všechno kolem připomíná neděli, začnete tušit, že něco není v pořádku.
Tak zní první věta knihy. Děj příběhu je klasická science fiction. Právě nastal konec světa. Ale podoba tohoto konce je jiná, než jaká je běžná u většiny knih nebo filmů na toto téma.
Hlavním hrdinou je muž jménem Bill. Bill je vědec, který pracuje na jedné z mnoha trifidích farem, je vlastně odborníkem na trifidy. Trifid je rostlina s vlastní inteligencí, je nebezpečná, má žahadlo, kterým působí bolestivá, jedovatá zranění. Lidé je pěstují kvůli jejich oleji, který má mnoho uplatnění v průmyslu. Bill dostal žahadlem do oka a při začátku příběhu se probouzí v nemocnici v den, kdy mu mají sundat obvazy z obličeje, ale toto ráno je jiné než ostatní. Všude je děsivé ticho a personál nemocnice jakoby se vypařil. Po několika hodinách se Bill odhodlá sundat si obvazy sám. Když to udělá, zjistí, že zrak se mu plně uzdravil a vydává se zjistit, co se stalo. Minulou noc padaly zvláštní zelené meteory a každý, kdo to sledoval, oslepnul. Bill měl štěstí, nemohl tuto úžasnou podívanou sledovat kvůli poraněnému zraku. Vydává se do města a mezi stovkami slepých lidí nachází ženu, která vidí. Jmenuje se Josella. Spolu pak jedou zkontrolovat Billovu trifidí farmu a zjistí, že všichni trifidi utekli a teď se pomalu kolébají městem a živí se lovem lidí. Josella a Bill zůstávají spolu až do konce příběhu a postupem času se k nim přidávají další lidé. Spolu pak všichni přežívají v trifidy okupovaném světě.
Knihu jsem dočetla tak před 2-3 lety a moc se mi líbila. Vřele doporučuji
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Bojujte s budoucností.